SIK SORULAN SORULAR

Dış mekanlarım için neden Pergotech'i seçmeliyim ?

  • Entelektüel sermaye; 43 yıllık deneyimimiz ve proje tecrübemiz ile proje konusunda standart sınırlar dışında öneri ve çözüm yaratma yetkisine sahibiz. Tecrübemiz İle alanınız için en doğru ürün ve projeyi öneriyoruz.
  • Tasarım; Hem fonksiyonel ürünler tasarlıyor hem de aynı zamanda minimal ve mimari ile uyumlu olmasını göz önünde bulunduruyoruz. Tüm ürünlerimiz uzun ARGE çalışmaları ve  feedbackler doğrultusunda oluşmaktadır. Tüm ürünlerimizin tasarım tescilleri şirketimize aittir.
  • Ulaşılabilirlik; Ürünlerimiz uzun kullanım ömürleri ile yıllarca sorunsuz kullanılmakla birlikte; dünyanın birçok noktasında bayilerimiz, projelerimiz bulunmaktadır. Kullanıcılar ile satış ve projelendirme esnasında, satış sonrasında teknik destek gibi konularda 24 saat içerisinde deneyimli ülke-bölge sorumlusu tarafından dönüş yapılmaktadır. Kurum kültürü ve ilkelerimizde ulaşabilir olmak büyük önem taşımaktadır.
  • Proje odaklılık; Proje odaklı yaklaşımımız ile her projenin birbirinden farklı dinamikleri olduğunu bilerek ve kendine özgü şartlarını değerlendirerek çözümler sunuyoruz .Projenizi A’dan Z’ye takip ediyoruz.Teklif ;tasarım ,vidasından final detaylarına kadar size ve alanınıza özgü  proje geliştirmek için çabalıyoruz.Teslim ve sonrasında da ;takip,satış sonrası hizmetler olarak da alanınızın uzun yıllar size hizmet etmesini ve sürdürülebilir olmasını sağlıyoruz.

Mekanıma en uygun sistemi nasıl seçebilirim ?

Önce alanınızın ihtiyaçlarını belirleyerek yola çıkmanızı öneririz. 

İhtiyaç ve taleplerin önceliği doğrultusunda ürünlerden bazıları eklenecektir. 

Yıl boyunca kullanılabilecek fonksiyonel  ekstra alan yaratmak istiyor ve hava koşullarından etkilenmeden açık hava konforu yaşamak istiyorsanız, Bioklimatik ve pergola sistemleri ile entegre cam sistemleri öneririz. Sadece alanınızı güneşten korumak gündüzün yanı sıra akşamda kullanmak istiyorsanız mimarinize uygun bir pergola modeli öneririz. Güneşin konumuna göre cephelere zip screen de entegre edilebilir.

Pergola ile Bioklimatik arasındaki fark nedir ?

Bir pergola ile bioklimatik sistem arasındaki temel fark çatıdır:

Pergola: Su geçirmez PVC kumaştandır. Her 40-50 cm bir kumaşın mükemmel bir gerginliğe sahip olması, dirençli olmasına ve rüzgar kesmesine, yüklere karşı dayanıklı olmasına imkan veren alüminyum profiller ile desteklenir. Sistemin aydınlatması da bu profillere entegre edilir. Bu sayede çatı tüm hava şartlarına karşı korunur ve hareket ettiğinde açık hava ortamı yaratır.

Bioklimatik: Hareket ettirildiğinde dönen yada geri giden alüminyum lamellerden(kanat) oluşur. Bu hareket güneş ışığını modüle etmenizi sağlar. Ortamdaki hava sirkülasyonu sağlanır. Kapatıldığında ise pergola sistemleri gibi tüm hava şartlarına karşı ortamı korur.

Ürün çeşitleriniz nelerdir ?

Pergotech; yeni nesil hareketli mimari sistemler  üretmektedir.

Standart ürünlerin yanı sıra proje özelinde çözümlerde sunmaktadır. 

Yatay sistemlerde; Pergola sistemleri, bioklimatik sistemler, tavan zipi, sabit cam tavan, tente alternatifleri bulunmaktadır.

Dikey sistemlerde; giyotin cam, sürme sam, zip sistemlerinden oluşan geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır. 

Sayısız renk ve tamamlayıcı materyaller  ile seçilen ürünler yapıya uyumlu hale getirilmektedir.

Hangi otomasyon firması ile çalışıyorsunuz ?

Somfy: Türkiye expertiyiz. 

Otomasyon sistemlerimizin %90 ı dünyanın en büyük otomasyon firmalarından biri olan Somfy oluşturmaktadır. 

Pergotech adına özel olarak geliştirilmiş ve üretilmiş otomasyon sistemlerimizde bulunmaktadır.

Ürün proje maliyetleri nelerdir ?

Şüphesiz en sık sorulan sorulardan biridir.

Proje ve birçok dinamik sebepten dolayı kesin ve standart maliyet vermek mümkün değildir. Projenin tüm detaylarının ve ihtiyaçların belirlenmesi ,keşifin muhakkak yapılmış olması ile birlikte değişkenler göz önünde bulundurularak bir çalışma yapılır ve tekliflerimiz bu sekilde oluşur.

Değişkenler: ölçü, renk, kumaş vb. montaj alan detayları veya sevk ve lojistik  seçimleri vb. …

Pergotech  olarak ;yüksek kalite ve adil fiyat politikası mottosu ile uzun yıllardır global hizmet vermekteyiz.